Skip to Content

ScribTeX: онлайновий LaTeX-редактор

Зображення користувача Ярослав Кохан.

У нас статті і тези досі приймають в неадекватному для таких цілей форматі DOC. Між тим для наукових цілей давно існує спеціальний система обробки тексту TEX, створена знаменитим Дональдом Кнутом. Ця система спеціально призначена для складних текстів з формулами, таблицями і графіками, багатьма посиланнями, покажчиками і всім іншим потрібним. З часом редакції наукових видань починають розуміти переваги TEX-а, а в ряді провідних західних математичних та природничих журналів матеріали вже давно приймають винятково у форматі TEX.

Ця незвоторна тенденція поступово добирається і до нас. Наші найближчі сусіди і колеги — російські організатори конференцій — вже почали приймати тези в TEX і, навіть, позиціонують цей формат як бажаний (хоча, коли судити за останньою пітерською збіркою, працювати з ним як слід ще не навчилися — всі тези в TEX чомусь були виведені на друк з низьким розділенням). Тому вивчати TEX необхідно — для чого доведеться інсталювати який-небудь дистрибутив TEX-а собі на комп’ютер.

Однак, можуть виникнути «аварійні» ситуації — принаймні у користувачів Windows, яка може «впасти» або зазбоїти в будь-який момент. В таких ситуаціях цілком може згодитися редактор TEX-документів, розмішений в Інтернеті. Саме таким є редактор ScribTeX, що працює з макропакунком LATEX. Він дозволяє працювати з повноцінними LATEX-проектами, зокрема, використовувати власні стилі, виводить PDF, дозволяє обмінюватися файлами, спільно їх редагувати. Думаю, комусь та знадобиться.

Коментарі

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Альтернативи

Ще про кілька онлайнових редакторів і компіляторів LATEX згадуються на LOU:
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1290682156#4blog | by Dr. Radut