Skip to Content

Ярослав Кохан веблог

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Про існування класів

Рассел, як відомо, вважав, що класи або множини — це фікції, і в дійсності вони не існують.

При цьому під дійсністю він переважно розумів дійсність емпіричну, оскільки був позитивістом. Тут ми заперечимо тезу про неіснування класів.

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Онлайн-бібліотеки

Вирішив скласти список інтернет-ресурсів, з яких можна завантажувати скани книжок і статей. По можливості, список оновлюватиметься. На даний момент мені доводилося користуватися такими ресурсами:

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Фреґевська символіка в LATEX-у

Ще про TEX. Надибав у мережі оригінальний проект, який дозволяє набирати тексти в LATEX-у із використанням оригінальної символіки Фреґе, включаючи його двовимірне позначення імплікації. Достатньо підключити пропонований стильовий файл і запам’ятати команди, які відповідають фреґевським позначенням.

Сторінка проекту. Там же є інформація щодо верстання команд LATEX-а в оточенні TWiki, що дозволяє розміщувати відповідний текст у вебі, а також інструкції з перекодування фреґевської символіки в сучасну (пеановську).

Зображення користувача Ярослав Кохан.

ScribTeX: онлайновий LaTeX-редактор

У нас статті і тези досі приймають в неадекватному для таких цілей форматі DOC. Між тим для наукових цілей давно існує спеціальний система обробки тексту TEX, створена знаменитим Дональдом Кнутом. Ця система спеціально призначена для складних текстів з формулами, таблицями і графіками, багатьма посиланнями, покажчиками і всім іншим потрібним. З часом редакції наукових видань починають розуміти переваги TEX-а, а в ряді провідних західних математичних та природничих журналів матеріали вже давно приймають винятково у форматі TEX.

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Логічний випуск «Філософської думки»

Нарешті типографія отримала свої гроші і віддала Інституту філософії випуск журналу «Філософська думка» № 5 за 2010 рік. Цей випуск (про який я згадував раніше) присвячений проблемам логіки і має тематичну назву «Логіка за часів перемін: академізм vs прагматизм». У ньому:

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Ще раз про відкриті матеріали журналу «Logica Universalis»

Я вже два рази писав про те, що журнал «Logica Universalis» відкрив для вільного завантаження частину своїх статей. Але щодо кількості я помилявся, вочевидь, неуважно читаючи листи, які розсилав Жан-Ів Безйо. Насправді, до 31 грудня цього року доступні для завантаження всі матеріали всіх номерів журналу, які досі вийшли. А це 56 статей і три передмови, опубліковані у восьми номерах «Logica Universalis» з 2007 по 2010 рік.

Сьогодні я це помітив і завантажив собі всі матеріали. Так що, як хто надибає серед них щось для себе цікаве, але доступ вже буде закрито, їх можна буде взяти у мене.

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Семінар в Київському університеті

Науково-теоретичний семінар з актуальних проблем сучасної логіки

КАФЕДРА ЛОГІКИ
ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ
КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
спільно з
КАФЕДРОЮ ЛОГІКИ
ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ
МОСКОВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені М. В. ЛОМОНОСОВА
проводить науково-теоретичний семінар

«ДВОКОМПОНЕНТНА ІСТИНА ТА КЛАСИЧНА ЛОГІКА»

Доповідач: кандидат філософських наук, доцент кафедри логіки філософського факультету МДУ ім. М. В. Ломоносова ЗАЙЦЕВ Дмитро Володимирович.

Засідання відбудеться у вівторок 21 грудня 2010 р. в 10:00 в ауд. 204 Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60).

Запрошуємо усіх охочих!

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Випуск «Logica Universalis» відкрито до кінця місяця

Журнал «Logica Universalis» продовжив до 31 грудня вільний доступ через інтернет до свого нещодавнього номера (Volume 4, Number 2 / November 2010). Власне, я про нього вже повідомляв раніше, однак у відкритій тоді підбірці було чотири статті, тепер же маємо їх п’ять: з’явилася стаття

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Сьомі Смирновські читання з логіки

22–24 червня 2011 року в Москві пройдуть Сьомі Смирновські читання з логіки. Маємо інформаційний лист від організаторів:

Зображення користувача Ярослав Кохан.

SSFLA 2011

Наступного року в іспанській Таррагоні відбудеться не тільки конгрес з формальних мов і теорії автоматів, але й відповідна школа для студентів, що добре знаються на дискретній математиці. Оголошення про її проведення:

Зображення користувача Ярослав Кохан.

14 Конгрес з логіки, методології та філософії науки

19 –26 липня наступного року в Нансі у Франції пройде 14 Конгрес з логіки, методології та філософії науки.

Сайт конгресу.

Програма конгресу.

Вимоги до тез, плата за участь і строки подачі та реєстрації.

Зображення користувача Ярослав Кохан.

LATA 2011: first call for papers

1st Call for Papers
5th INTERNATIONAL CONFERENCE ON LANGUAGE AND AUTOMATA THEORY AND APPLICATIONS (LATA 2011)
Tarragona, Spain, May 30 – June 3, 2011
http://grammars.grlmc.com/LATA2011/

Зображення користувача Ярослав Кохан.

ОГОЛОШЕННЯ: захист докторської дисертації

В найближчу п’ятницю, 29 жовтня 2010 року, в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 відбудеться захист докторської дисертації НАВРОЦЬКОГО Володимира В’ячеславовича «Логіко-семантичний аналіз інформаційних і мотиваційних підстав соціальних дій».

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Електронний випуск «Logica Universalis»

Журнал «Logica Universalis» здійснив електорнний випуск у вигляді підбірки з чотирьох статей (не рахуючи вступної) на спільну тему «Чи універсальна логіка?». Редактор видання Жан-Ів Безйо так характеризує цю збірку (це частина його вступної статті):

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Термінологічний семінар: перші узгоджені терміни

В Інституті філософії при відділі логіки та методології науки віднедавна діє термінологічний семінар. Досі вдалося провести одне повноцінне засідання (14 вересня ць. р.), на якому учасники узгодили українські переклади для англійських термінів proposition, sentence, statement, judgement, to judge, utterance, affirmation та expression.

RSS-матеріал


by Dr. Radut