Skip to Content

10. Що на порядку денному?

Коментарі

Зображення користувача Ярослав Кохан.

Суб’єктивний погляд в майбутнє

Це дуже суб’єктивне питання: не будучи фахівцем світового рівня, важко претендувати на прогнозування та визначення перспективності тих чи інших напрямків дослідження. Якщо ж не побоятися бути суб’єктивним, то в синтаксисі особисто мені видаються дуже перспективними категорний підхід і спроби створити теорію числень. У семантиці і основах логіки хотілося б повернення до розробки зовсім занедбаного семантичного трикутника, а у прикладній логіці — відходу у прагматиці від морально застарілих філософських концепцій і повороту до математичної психології, яку нам (як мені видається) ще належить створити як окрему дисципліну.

Також дуже хочеться інтеграції різних розділів логіки в єдину дисципліну, зокрема, повернення в її лоно теорії обчислюваності, котру давно вважають окремою наукою, що явно не виправдано. Хотілося б, щоб різні групи фахівців-логіків — математики, філософи, матлінгвісти, інформатики — усвідомили, що працюють в одній і тій же галузі знання, і розпочали співпрацю між собою.

Із зовнішніх зв’язків логіки з іншими дисциплінами найбільш перспективними і просто практично необхідними видаються її зв’язки з психологією; контакти між логіками та психологами наразі просто відсутні, тому їх слід було б якнайшвидше започаткувати.book | by Dr. Radut