У вівторок 26 квітня 2016 року в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України відбудеться
присвячену фіктивним об’єктам.
Місце проведення: м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4, 3 пов., зала засідань вченої ради (к. 318).
Початок — в 11:00.
Зауваження. Доповідь вестиметься англійською мовою без перекладу.
Анотація. Девід Льюїс стверджував, що висловлювання «згідно з художнім твором f, p істинне» має бути проаналізовано як «у найближчому з таких можливих світів, у яких f є відомим фактом, має місце p». Однак, незважаючи на інтуїтивну привабливість, цей підхід має на диво небагато послідовників. Д-р Гаралдсен тлумачить художні персонажі як можливі об’єкти та, загальніше, стверджує, що інтерпретація художнього (fictional) дискурсу має будуватися за аналогією з модальним дискурсом, і що, якщо можливі світи добре моделюють модальність, то вони так само добре можуть моделювати художній дискурс.
У понеділок 24 жовтня 2016 року на кафедрі теорії та технології програмування факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться
Доповідь заснована на матеріалі дисертації, поданої на захист у Манчестерському університеті.
Початок — у 14:15.
Місце проведення: пр-т Академіка Глушкова 2, корпус 6 (станція метро "Виставковий центр"), ауд. уточнюється (для довідок і на початок підходьте на кафедру в ауд. 602).
Резюме доповіді:
Проблема розв’язання щодо істинності є нерозв’язною для логіки першого порядку. Натомість, ця проблема є експоненційно-повною в недетермінованому часі для логіки першого порядку з лише двома змінними. В той же час багато властивостей предикатів (наприклад, транзитивність) неможливо сформулювати у логіці першого
порядку за допомогою лише двох змінних.
Якщо заздалегідь вимагати спеціальних властивостей від окремого фіксованого предиката у формулах логіки першого порядку з двома змінними, то можна отримати логіку з більш широкими виражальними можливостями, ніж у звичайній логіці з двома змінними. В доповіді надається огляд таких розширень логіки першого порядку з двома змінними та їхніх класів складності, відомих на сьогоднішній день.
У п’ятницю 9 грудня 2016 року на відділі логіки та методології науки в Інституті філософії відбудеться
Доповідь заснована на матеріалі дисертації, поданої на захист у Манчестерському університеті, і перетинається за змістом з попередньою доповіддю, зробленою Єгором на факультеті кібернетики КНУ. Тому для розуміння можна подивитися резюме останньої.
Початок — у 14:00 (зверніть увагу, що час змінено).
Місце проведення: вул. Трьохсвятительська 4, поверх 3, каб. 319.