Останнім часом номери «Філософської думки» почали комплектуватися за тематичним принципом. Найближчий номер за цей рік буде присвячено проблемам логіки. Окрім статей, номер міститиме опитування, 10 питань якого наводимо нижче, відвівши на кожне питання по сторінці.
Запрошуємо всіх зареєстрованих учасників LNU відповісти в коментарях на ті з поставлених питань, які видалися вам цікавими і важливими (відповідати на усі не обов’язково). Можливо, трапляться відповіді, на які редколегія номера зверне увагу і опублікує (подробиці знає Наталія Вяткіна).
Звертаємо вашу увагу на те, що питання 1 і 5 фактично дублюють одне одного і перетинаються за змістом із питанням 9. Тому тут можна дати доволі розгорнуту відповідь, розбивши її на три частини.
Як ви ставитеся до поділу сучасних досліджень на математичну (символічну), філософську логіку та філософію логіки? Якими є тенденції (перспективи) розвитку філософської логіки і філософії логіки?
Яке місце займає логіка в ряду інших наук і як вона співвідноситься з наукою та філософією як такими?
У чому ви бачите практичне застосування логіки?
Соціальні імплікації логіки: чи вимагає логіка створення певного ідеалу комунікативної спільноти? Якщо так, то якого саме? Чи тяжіє логіка до певних етичних поглядів? Якщо так, то до яких саме?
Що є логікою сьогодні? Яким є її предмет? Є вона філософською дисципліною, галуззю математики чи абсолютно самостійною наукою?
Ваше визначення так званої неформальної логіки і як вона співвідноситься із формальною логікою?
Лінгвістичний, когнітивний та динамічний «повороти» в логіці – що вони для вас означають?
Філософська логіка і теорія аргументації: чи можливе логічне моделювання аргументативних міркувань?
Яке місце, на ваш погляд, займає логіка в сучасній філософії, і яку роль має відігравати логіка у філософській освіті?
Логіка: що на порядку денному?